Trasa: Kurdwanów P+R-Pleszów
czas: 1 godzina
tabor: Stadler Tango Lajkonik, Bombardier NGT8, Bombardier NGT6, PESA 2014N, Rotax/MPK EU8N
Trasa 10
1. Łagiewniki 2. Rzemieślnicza 3. Rondo_Matecznego 4. Smolki 5. Korona 6. Plac_Wolnica 7. Stradom 8. Wawel 10. Poczta_Główna 11. Teatr_Słowackiego 12. Lubicz 13. Rondo_Mogilskie 14. Cystersów ▲ 15. Białucha 16. TAURON_Arena_Kraków_Wieczysta 17. Muzeum_Lotnictwa 18. AWF 19. Stella-Sawickiego 20. Czyżyny 21. Rondo_Czyżyńskie 22. Os._Kolorowe 23. Plac_Centralny_im._Ronalda_Regana 24. Os._Na_Skarpie 25. Klasztorna 26. Suche_Stawy 27. Bardosa n/ż 28. Fort_Mogiła n/ż 29. Brama_Nr_4 n/ż 30. Giedroycia n/ż 31. Brama_Nr_5 n/ż 32. Meksyk n/ż 33. Koksochemia n/ż 34. Pleszów
10 - linia tramwajowa zwykła, kursująca z Kurdwanowa P+R do Pleszowa. Jest to najdluższa linia tramwajowa w Krakowie. Jeździ co 15 minut w dni powszednie, a co 20 minut w soboty i święta. W dni powszednie i w weekendy na tej linii kursują tramwaje Stadler Tango. Na trasie znajdują się 39 przystanków. Przejeżdża przez otwarty w 2022 roku tunel Trasy Łagiewnickiej.
Obecne linie i pętle tramwajowe oraz tabor w Krakowie
Krakowska Linia Muzealna | 0 • 15 |
Linie zwykłe | 1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 8 • 9 • 10 • 11 • 13 • 14 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 24 • 49 • 74 |
Linie KST | 50 • 52 |
Linie nocne | 62 • 64 • 69 |
Zawieszone czasowo(14.02.2022) | 12 • 16 • 44 |
Tabor | Konstal 105Na • Bombardier NGT6 • Bombardier NGT8 • Protram 405N-kr • MAN N8S • SGP/Lohner E1 • Düwag GT8S • Rotax/MPK EU8N • PESA 2014N • Stadler Tango |
Pętle i końcówki | Borek Fałęcki • Bronowice • Bronowice Małe • Cichy Kącik • Cmentarz Rakowicki • Czerwone Maki • Dąbie • Dworcowa • Dworzec Towarowy • Kopiec Wandy • Krowodrza Górka • Kurdwanów • Łagiewniki • Mały Płaszów • Mistrzejowice • Nowy Bieżanów P+R • Osiedle Piastów • Plac Centralny in. R Reagana • Pleszów • Prokocim • Rondo Hipokratesa • Salwator • Walcownia • Wieczysta • Wzgórza Krzesławickie |