20 | |
Cichy Kącik — Mały Płaszów | |
Trasa dwudziestki | |
Długość linii: | 10,2 km |
Czas przejazdu: | 32 minuty |
Przystanki: | 20 |
Kursuje: | co 7,5 minut (dni powszednie), co 20 minut (wieczory, weekendy) |
Tabor: | Rotax/MPK EU8N, 2xKonstal 105Na, Bombardier NGT6, Stadler Tango |
1. | Cichy_Kącik | ||
2. | Reymana | n/ż | |
3. | Park_Jordana | n/ż | |
4. | Oleandry | ||
5. | Muzeum_Narodowe | ||
6. | Uniwersytet_Jagielloński | ||
7. | Teatr_Bagatela | ||
8. | Stary_Kleparz | ||
9. | Teatr_Słowackiego | ||
10. | Lubicz | ||
11. | Rondo_Mogilskie | ||
12. | Rondo_Grzegórzeckie | ||
13. | Zabłocie | ||
14. | Klimeckiego | ||
15. | Kuklińskiego | ||
16. | Gromadzka | ||
17. | Lipska | ||
18. | Rzebika | ||
19. | Mały_Płaszów |
20 - linia tramwajowa dzienna kursująca z Cichego Kącika na Mały Płaszów. Linia ta pojawia się na przystankach w dni powszednie co 7,5, a w weekendy co 20 minut.
Historyczne linie 20[]
Przez wiele lat linia oznaczona numerem 20 była linią tramwajową zwykłą, kursującą z Mistrzejowic do Pleszowa. 15 listopada 2003 r. linię skrócono do Kopca Wandy. W takiej formie funkcjonowała do 19 czewrwca 2009 r. 22 czerwca tegoż roku linią zdegradowano do roli linii funkcjonującej wyłącznie w dni powszednie. 29 sierpnia 2009 roku została zlikwidowana.
Linię reaktywowano 4 sierpnia 2010 r. na trasie z Bronowic do tymczasowej końcówki Szklarska na skrzyżowaniu ul. Klimeckiego z Nowohucką, przez Dunajewskiego, Basztową i Lubicz. Jako pierwsza i jedyna obsłużyła nową trasę od Ronda Grzegórzeckiego do tej krańcówki. 18 listopada 2010 r. linię wydłużono do pętli Mały Płaszów - docelowej pętli krańcowej nowej trasy. Wtedy też na nowej trasie uruchomiono kolejną linię - jedenastkę. 1 września 2013 r. linię skierowano do pętli Cichy Kącik w zamian za linię nr 8, a na Bronowicach dwudziestkę zastąpiła skrócona linia nr 24. Kolejny raz trasę zmieniono 31 października 2015 r., kiedy zamiast Dunajewskiego i Basztową przekierowano ją na Straszewskiego, Dominikańską i Westerplatte.
Krakowska Linia Muzealna | 0 • 15 |
Linie zwykłe | 1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 8 • 9 • 10 • 11 • 13 • 14 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 24 • 49 • 74 |
Linie KST | 50 • 52 |
Linie nocne | 62 • 64 • 69 |
Zawieszone czasowo(14.02.2022) | 12 • 16 • 44 |
Tabor | Konstal 105Na • Bombardier NGT6 • Bombardier NGT8 • Protram 405N-kr • MAN N8S • SGP/Lohner E1 • Düwag GT8S • Rotax/MPK EU8N • PESA 2014N • Stadler Tango |
Pętle i końcówki | Borek Fałęcki • Bronowice • Bronowice Małe • Cichy Kącik • Cmentarz Rakowicki • Czerwone Maki • Dąbie • Dworcowa • Dworzec Towarowy • Kopiec Wandy • Krowodrza Górka • Kurdwanów • Łagiewniki • Mały Płaszów • Mistrzejowice • Nowy Bieżanów P+R • Osiedle Piastów • Plac Centralny in. R Reagana • Pleszów • Prokocim • Rondo Hipokratesa • Salwator • Walcownia • Wieczysta • Wzgórza Krzesławickie |