FANDOM


38
Bronowice - Kurdwanów
38
Ostatnia trasa trzydziestki ósemki
Długość linii: b.d.
Czas przejazdu: b.d.
Przystanki: 26
Kursuje: co 20 minut (dni powszednie i weekedndy)
Tabor: Bombardier NGT6
Konstal 105Na
38 - historyczna linia tramwajowa zwykła. Kursowała na trasie z Bronowic na Kurdwanów. Kursowała co 20 minut w dni powszednie, soboty i święta. Była obsługiwana przez Bombardiery NGT6 oraz równolegle z nimi przez składy Konstal 105Na. Została uruchomiona w 2005 roku podczas reformy numerów linii jadących do Kurdwanowa (skierowano na tą trasę tylko linie o numerach 3x), i zastąpiła wówczas linię 24. Z poprzedniczką nie pokrywa się na całej trasie gdyż 24 jechała przez Most Powstańców Śląskich i przez Dworzec Główny, a 38 przez Most Piłsudskiego, Św. Gertrudy i Plac Wszystkich Świętych.

Linia 24 podczas kursowania 38 była wskrzeszona na kilka miesięcy w 2007 roku na trasie Bronowice - Politechnika na końcówkę bez pętli na ul. Pawiej. Została ona zlikwidowana 31 sierpnia 2007 roku, kiedy to została przywrócona linia 24 na swojej dawnej trasie przez Dworzec Główny.

Zobacz też Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki