PRZYSTANEK Czerwone Maki | |||||
Dzielnica VIII Dębniki | |||||
Potrzebne zdjęcie! | |||||
Pojazdy kończące trasę na pętli | |||||
Tramwaje | 11, 18, 23, 52 | ||||
Autobusy | 194, 203, 213, 223, 244, 253, 263
283, 903 | ||||
|
Czerwone Maki - pętla autobusowo-tramwajowa oraz przystanek autobusowy (funkcjonujący dawniej, jeszcze przed wybudowaniem pętli pod nazwą Kampus UJ) znajdujące się w Dzielnicy VIII Dębniki. Jest to druga krakowska pętla tramwajowo-autobusowa "drzwi w drzwi".
Historia
Pętla została oddana do użytku 17 listopada 2012 roku. Od samego początku kursują tutaj 4 linie - 11 z Małego Płaszowa, 18 z Krowodrzy Górki, 23 z Nowego Bieżanowa, 52 z Osiedla Piastów.
Obecne linie i pętle tramwajowe oraz tabor w Krakowie
Krakowska Linia Muzealna | 0 • 15 |
Linie zwykłe | 1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 8 • 9 • 10 • 11 • 13 • 14 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 24 • 49 • 74 |
Linie KST | 50 • 52 |
Linie nocne | 62 • 64 • 69 |
Zawieszone czasowo(14.02.2022) | 12 • 16 • 44 |
Tabor | Konstal 105Na • Bombardier NGT6 • Bombardier NGT8 • Protram 405N-kr • MAN N8S • SGP/Lohner E1 • Düwag GT8S • Rotax/MPK EU8N • PESA 2014N • Stadler Tango |
Pętle i końcówki | Borek Fałęcki • Bronowice • Bronowice Małe • Cichy Kącik • Cmentarz Rakowicki • Czerwone Maki • Dąbie • Dworcowa • Dworzec Towarowy • Kopiec Wandy • Krowodrza Górka • Kurdwanów • Łagiewniki • Mały Płaszów • Mistrzejowice • Nowy Bieżanów P+R • Osiedle Piastów • Plac Centralny in. R Reagana • Pleszów • Prokocim • Rondo Hipokratesa • Salwator • Walcownia • Wieczysta • Wzgórza Krzesławickie |
Obecne linie autobusowe oraz tabor w Krakowie (14.02.2022)
Linie miejskie | 100 • 101 • 102 • 103 • 105 • 106 • 107 • 109 • 110 • 111 • 112 • 113 • 114 • 115 • 116 • 117 • 120 • 121 • 122 • 123 • 124 • 125 • 127 • 128 • 129 • 130 • 131 • 133 • 134 • 136 • 137 • 138 • 139 • 140 • 141 • 142 • 143 • 144 • 148 • 149 • 151 • 152 • 153 • 155 • 156 • 158 • 159 • 161 • 162 • 163 • 164 • 165 • 168 • 169 • 171 • 172 • 173 • 174 • 175 • 176 • 178 • 179 • 181 • 182 • 183 • 184 • 189 • 192 • 193 • 194 |
Linie aglomeracyjne | 202 • 203 • 204 • 207 • 208 • 209 • 210 • 211 • 212 • 213 • 214 • 215 • 217 • 218 • 219 • 220 • 221 • 222 • 223 • 224 • 225 • 227 • 228 • 229 • 230 • 232 • 233 • 234 • 235 • 238 • 239 • 240 • 242 • 243 • 244 • 245 • 247 • 248 • 249 • 250 • 252 • 253 • 254 • 255 • 257 • 258 • 259 • 260 • 262 • 263 • 264 • 265 • 267 • 268 • 269 • 270 • 271 • 273 • 274 • 275 • 277 • 278 • 280 • 283 • 284 • 285 • 287 • 293 • 297 |
Linie aglom. przyspieszone | 301 • 304 • 307 • 310 • 337 • 352 |
Linie wspomagające | 405 • 413 • 422 • 424 • 433 • 451 • 469 • 475 • 482 • |
Linie przyspieszone | 501 • 502 • 503 • 511 • 537 • 572 • 578 |
Linie nocne | 601 • 605 • 608 • 609 • 610 • 611 • 612 • 637 • 642 • 662 • 664 • 669 |
Linie zastępcze(14.02.2022) | 300 • 708 • 716 • 720 • 734 • 735 • 744 • 792 |
Linie cmentarne | 8xx - linie cmentarne |
Linie aglom. nocne | 902 • 903 • 904 • 910 • 917 • 937 |
Linie rekreacyjne | LR0 • LR1 • LR6 • LR8 • LR9 |
Linie zawieszone czasowo | (potrzebna edycja) |
Tabor | Jelcz M081MB/3 Vero • Jelcz M083C Libero • AMZ CS10LF CitySmile • AMZ CS12LF CitySmile • Jelcz M121M/MB • Jelcz M121M/4 Mastero CNG • Jelcz M181MB/MB3 • Jelcz M182MB / Mercedes-Benz O405GN2 • Man NG 313 • Mercedes-Benz O530G Citaro • Autosan M09LE Sancity • Scania CN113ALB • Scania CN113CLL • Scania CN94UA 6x2/2 • Scania CN94UB 4x2/2 • Scania N94UA Castrosua CS.40 • Solaris Urbino 12 • Solaris Urbino 18 • Mercedes-Benz Citaro 0530 • Mercedes-Benz Citaro O530G • Mercedes-Benz Conecto G |
Informacja | Linie Krakowskiej komunikacji będą pomału aktualizowane i dodawane do tej tabeli |