19 | |
Dworzec Towarowy — Borek Fałęcki | |
Trasa dziewiętnastki w latach 2013-2015 | |
Długość linii: | 7,9 km |
Czas przejazdu: | 31-34 minut |
Przystanki: | 23 (22 + 1 n/ż) |
Kursuje: | co 15 minut (dni powszednie) co 20 minut (soboty, niedziele i święta) |
Tabor: | Rotax/MPK EU8N, Bombardier NGT6 |
Trasa 19
1. | Borek_Fałęcki | ||
2. | Borek_Fałęcki_I | ||
3. | Solvay | ||
4. | Łagiewniki_SKA | ||
5. | Łagiewniki_ZUS | n/ż | ▲ |
6. | Łagiewniki | ||
7. | Rzemieślnicza | ||
8. | Rondo_Matecznego | ||
9. | Smolki | ||
10. | Korona | ||
11. | Plac_Bohaterów_Getta | ||
12. | Św_Wawrzyńca | ||
13. | Miodowa | ||
14. | Starowiślna | ||
15. | Hala_Targowa | ||
16. | Rondo_Grzegórzeckie | ||
17. | Rondo_Mogilskie | ||
18. | Dworzec_Główny_Tunel | ||
19. | Politechnika | ||
20. | Dworzec_Towarowy |
19 - linia tramwajowa zwykła, będąca wzmocnieniem szczytowym dla linii 17. Jej trasa przebiega z Borku Fałęckiego na Dworzec Towarowy. Jest jedną z czterech linii kursujących tunelem Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (kursuje tędy od 31 sierpnia 2015 r., przedtem kursowała z Łagiewnik przez Starowiślną, Westerplatte, Basztową i Długą, jeszcze wcześniej - do 16 listopada 2012 r. przez Kapelankę, Monte Cassino, Dietla, Starowiślną, Westerplatte i Pawią do Krowodrzy Górki). Kursuje co 15 minut w dni powszednie w godzinach szczytu. Kursują na niej wagony EU8N i Bombardier NGT6.
Obecne linie i pętle tramwajowe oraz tabor w Krakowie
Krakowska Linia Muzealna | 0 • 15 |
Linie zwykłe | 1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 8 • 9 • 10 • 11 • 13 • 14 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 24 • 49 • 74 |
Linie KST | 50 • 52 |
Linie nocne | 62 • 64 • 69 |
Zawieszone czasowo(14.02.2022) | 12 • 16 • 44 |
Tabor | Konstal 105Na • Bombardier NGT6 • Bombardier NGT8 • Protram 405N-kr • MAN N8S • SGP/Lohner E1 • Düwag GT8S • Rotax/MPK EU8N • PESA 2014N • Stadler Tango |
Pętle i końcówki | Borek Fałęcki • Bronowice • Bronowice Małe • Cichy Kącik • Cmentarz Rakowicki • Czerwone Maki • Dąbie • Dworcowa • Dworzec Towarowy • Kopiec Wandy • Krowodrza Górka • Kurdwanów • Łagiewniki • Mały Płaszów • Mistrzejowice • Nowy Bieżanów P+R • Osiedle Piastów • Plac Centralny in. R Reagana • Pleszów • Prokocim • Rondo Hipokratesa • Salwator • Walcownia • Wieczysta • Wzgórza Krzesławickie |